Mandala egészségkuckó

Mandala egészségkuckó

Gondolatok az egészségről, táplálkozásról – segítség a gyógyuláshoz

Mandala egészségkuckó
  • Kezdőlap
  • Szolgáltatások
  • Egészség
  • Táplálkozás
  • Gyógyhatású
  • Átverős
  • Leírások
  • Kapcsolat
  • Hírlevél

DHEA az univerzális „hormon” (yamgyökér kivonat)

  • Leírások

A DHEA, teljes nevén dehydro-epiandoszterin nem hormon, hanem úgynevezett protohormon, a nemi hormonok alapanyaga, amelyet természetes úton a vesék felett elhelyezkedő belső elválasztású mirigyek a mellékvesék állítják elő (vérképekben többnyire DHEA-S néven szerepel).

A nemi hormonok közel 50%-a a DHEA-ból származik. Az emberi magzat még intenzíven termeli, de aztán, a születés után gyakorlatilag eltűnik a vérből, s legközelebb a pubertáskorban jelenik meg ismét. A vér DHEA szintje ettől kezdve folyamatosan emelkedik. Legnagyobb mennyiségben 25-30 éves korban termelődik, majd a felnőttkor során folyamatosan, 50 éves kor után pedig rohamosan csökken a koncentrációja. Végül 60-75 éves kor körül az eredeti mennyiségnek mindössze 10%-a található a szervezetben. Ezt az alacsony szintet lehet növelni a DHEA napi adagolásával.

Szedése során a férfiak szervezetében tesztoszteronná, a nőkében pedig elsősorban ösztrogénné és progeszteronná alakul át. Egyszerűen fogalmazva, ahogy átáramlik a vérrel a szervezeten, olyan hormonná alakul át, amilyenre éppen a legnagyobb szükség van.

A DHEA-t leggyakrabban a 40 év feletti korosztály használja, hogy megállítsák ennek a létfontosságú pro(elő)hormonnak a korral járó lecsökkenését.

Kimutatták, hogy nőknél és férfiaknál egyaránt növeli a szexuális energiát, valamint férfiak esetében segíthet az impotencia ellen is. A fiatalabbak újabban a tesztoszteronszint növelésére használják, ami segíthet számukra az izomtömeg és az erő növelésében.

A DHEA-t nem szükséges mindenkinek szedni, de azt biztonsággal állíthatjuk, hogy minél idősebbek vagyunk, annál valószínűbb, hogy szervezetünk hiányt szenved belőle, és hogy szedése hasznos lehet. A kutatók megvizsgálták a DHEA potenciális “életminőség javító” hatásait, és azt találták, hogy 50 fölött segíthet enyhíteni az öregedés tipikus tüneteit.

A DHEA étrend-kiegészítőket többnyire yamgyökérből – villarosa (Dioscorea villosa) állítják elő. Ehhez bonyolult technológiai folyamatra, laboratóriumi körülményekre van szükség, vagyis szervezetünk nem képes a yamgyökérből DHEA-t, vagy más hormonszerű anyagot kinyerni.

Felhasználási lehetőségek

Kutatások alapján a DHEA a következő tünetek kezelésekor lehet hasznos:

  • Premenstruációs szindróma (PMS) – görcsoldó hatású,
  • Menopauza tüneteit csökkentheti,
  • Segíthet szabályozni a menstruációs ciklust,
  • Kiegyensúlyozza a hormonrendszer működését,
  • Segíthet fogantatási problémák esetén,
  • Mindkét nem libidóját javítja (erekciós problémák),
  • Növeli a bőr nedvességmegkötő képességét (ráncosodás) ,
  • Csökkenti az időskori pigment foltok kialakulását, a bőr elvékonyodását,
  • Segít a szív-és érrendszeri megbetegedések megelőzésében,
  • Javítja a csontsűrűséget és a körmök állapotát,
  • Segíthet az autoimmun betegségeknél (Lupus, Arthritisz, SM),
  • Tünetcsökkenést eredményezhet bizonyos allergiás és asztmás esetekben is.

A DHEA-t szedők leggyakrabban jelentős közérzetjavulásról számolnak be. Fittebbnek, dinamikusabbnak érzik magukat, nyugodtabbak, jobban alszanak, kevésbé fáradékonyak és a hangulatuk, valamint a memóriájuk, kreativitásuk is javult.

Időzítés

Férfiak számára a tesztoszteron szint növelése érdekében napi 50mg, egy adag reggel, egy pedig lefekvés előtt a leghatásosabb.

Nők számára napi 25 mg javasolt, reggel, ébredés után.

Biztonsági tudnivalók

Ha volt már prosztata- vagy mellrákjuk, hormonkészítményeket használnak, a DHEA használata nem javasolt, mivel ebben az esetben hatásait még részletesen nem vizsgálták.

Kedvezőtlen mellékhatások napi 200 mg feletti mennyiség alkalmazása esetén jelentkeztek. Másodlagos – esetenként nemkívánatos – hatással csak szintetikus hormonnál kell számolni. Néhány esetben használata során aknék keletkezhetnek.

 

források: pubmed.gov; shop.builder.hu/enciklopedia; herbatop.hu; tenyek-tevhitek.hu

Mandala egészségkuckó  Tel: 76/323-755

DHEA Hormonrendszer progeszteron tesztoszteron változókor

Post navigation

Spirulina, a természetes multivitamin → ← Szója – az emésztést gátló

Vélemény, hozzászólás? Kilépés a válaszból

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

Kiemelt tartalom

Pajzsmirigy – problémák

Daganatkezelések

Hormonproblémák és a tej

Hisztamin intolerancia

Daganatellenes étrend

Mindent a Gluténról

Mennyi vizet kell inni?

Hagyományos táplálkozás

Gyomorsav-problémák

Laborlelet értelmezés

További érdekességek, információk Facebook oldalunkon

Kulcsszavak

allergia alvászavar asztma bélflóra bélgyulladás C-vitamin Candida Chlorella csontritkulás Daganat daganatellenes étrend ekcéma Fehérje fejfájás Gyomorfekély gyomorrák Gyomorsav hagyományos táplálkozás hisztamin Hormonrendszer húgyúti fertőzés inzulinrezisztencia izületi fájdalom Kalcium Kemoterápia koleszterin Lúgosítás Mediterrán étrend Mellrák nyirokrendszer Olajfalevél Pajzsmirigy prosztata Puffadás reflux Spirulina Sugárkezelés Szója tej vesekő Vércukor vérkép vérnyomás Vízhiány ödéma

Jogi nyilatkozat

Az oldalon található írások a szerző tulajdonát képezik. Bármilyen célú további felhasználásuk, másolásuk (részben, vagy egészben) csak az erre az oldalra mutató hivatkozással, linkkel történhet.

Az cikkekben leírtak a szerző több éves tapasztalatait, személyes véleményet mutatják és nem tekinthetők orvosi, vagy terápiás javaslatnak.

Google

Mandala egészségkuckó     Cím: 6000 Kecskemét, Dobó krt. 3.    Tel: 76/323-755;    e-mail: mandalakucko@freemail.hu

Mandala egészségkuckó Kecskemét, Dobó krt. 3. Tel: 76/323-755; email: mandalakucko@freemail.hu                  Adatkezelési tájékoztató

Powered by WordPress | theme SG Grid